Desdemona z Krainy Żabek

Desdemona z Krainy Żabek trafiła do nas w 2012 roku. Poszukiwania naszej wybranki trwały dość długo, gdyż chcieliśmy, aby nasz Izi miał kompana do zabawy i być może była by to udana para hodowlana – ot taki wyraz pragmatycznego życia. Warunek inny konieczny suczka musiała być czarnego umaszczenia.

Po wielu poszukiwaniach w planowanych miotach w kraju i w Niemczech udało nam się wytypować potencjalne cele o najniższych potencjalnie stopniach inbreed’u. Życie zawsze pisze swój scenariusz, w efekcie którego nasza suczka przyszła na świat w hodowli Katarzyny Godlewskiej. Była jedna i była czarna. Była dla nas.

Jej rodowód wygląda następująco:

desdemona rod

Nie możemy ukrywać, że początkowo Izydor nie był zbyt zadowolony z nowej domowniczki. Chyba nie do końca wiedział, jak ją traktować. Ni to żona ni to koleżanka. Na szczęście Mona lub jeszcze wówczas Demona była prawdziwie uparta i nie odpuszczała go na krok. Dzisiaj wygląda to dokładnie odwrotnie.

Desdemona rosła na drożdżach i dość szybko postanowiliśmy z naszym maleństwem popracować i rozpoczęliśmy szkolenia z posłuszeństwa i obrony a przy okazji przygotowania do wystaw. Jej nadaktywność fizyczna podczas prac ogrodowych znalazła również odzwierciedlenie w ocenach sędziów opisujących jej wspaniałą formę fizyczną.

„Suka o doskonałych proporcjach, ładnej głowie, doskonałek gór. dol. linii, głęboka klatka piersiowa, bardzo dobre katowanie, doskonałej jakości szata, doskonała w ruchu, bardzo ładnie prezentowana.” opis na 4 Krajowej Wystawie Psów rasowych II gr. FCI Koszalin 20.07.2013.

„Doskonale zbudowna suczka, o pięknej suczej głowie, bardzo dobra klatka piersiowa i przedpiersie, doskonale kontowane kończyny, świetny ruch.”  opis na XLVI Gorzowskiej Krajowej Wystawie Psów Rasowych 06.07.2014

„Proporcjonalna suka o prawidłowym zgryzie. Dobre proporcje czaszki. Poprawna górna linia. Pojemna klatka piersiowa. Dobry dynamiczny ruch. Prawidłowo osadzony, noszony ogon.” opis na XXII Międzynarodowej Wystawie Psów rasowych Sopot 23-24.08.2014.

Tradycyjnie już poddaliśmy naszą suczkę ocenie NZB przy niemieckim związku Hovawartów RZV. Desdemona uzyskała wiele tytułów na wystawach krajowych i międzynarodowych, co pozwoliło na otrzymanie tytułu Championa Polski. Równocześnie otrzymała dyplom Głównej Komisji Szkolenia Psów ZKP za zdany egzamin PT1. Przed uzyskaniem uprawnień suki hodowlanej poddaliśmy ją również badaniom na dysplazję stawów biodrowych (prześwietlenie z wynikiem HD-A) oraz testy psychiczne (zaliczone).

 W grudniu 2017 roku Desdemona przeszła badanie oczu w niemieckiej klinice w Potsdamie. Wynik w pełni satysfakcjonujący ALLES FREI. Cieszymy się, że ta formalność przed dopuszczeniem do krycia zagranicznego rzeczywiście była jedynie formalnością :).